dnes je 3.4.2020

Input:

Daňové zvýhodnění na dítě ve střídavé péči

18.3.2020, , Zdroj: Verlag Dashöfer

10.242
Daňové zvýhodnění na dítě ve střídavé péči

Marcela Srněnská

Dotaz

Rozvedení manželé mají dítě ve střídavé péči. Může si jeden z nich uplatnit slevu na dítě za celý rok za předpokladu, že druhý mu doloží potvrzení, že on tuto slevu neuplatňuje?

Právní předpisy

Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů

  • § 35c odst. 1 a 6 ZDP

  • § 35c odst. 10 ZDP

Odpověď

Daňové zvýhodnění na dítě ve střídavé péči může uplatnit jeden