dnes je 12.7.2020

Input:

Dva pracovní poměry u jednoho zaměstnance

11.6.2020, , Zdroj: Verlag Dashöfer

10.271
Dva pracovní poměry u jednoho zaměstnance

JUDr. Věra Bognárová

Dotaz

Může mít zaměstnanec dva hlavní pracovní poměry u jednoho zaměstnavatele? Každý hlavní pracovní poměr je na plný úvazek, tj. na 8 hodin/40 hod. týdně. Jedná se o jednatele společnosti, který je zároveň i zaměstnancem společnosti.

Právní úprava

Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů

  • § 34b odst. 2 ZP

  • § 103 ZP

Zákon č. 90/2012 Sb., o obchodních