dnes je 16.6.2024

Input:

Filmová inspirace

1.5.2006, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 2 minuty

Filmové příběhy nám umožňují prožít si kus zhuštěné životní zkušenosti. A je jedno, jestli jde o „áčkový“ či „béčkový“ film. Musí mít šťávu, vtip, napětí, gradaci a pointu. V dobře podaném příběhu můžeme emocionálně prožít, a tak i lépe pochopit to, co bychom kolem sebe museli pozorovat mnohem déle a co by nám možná v balastu života uniklo.

Jedním z inspirujících příběhů, přibližující pohled na dva typy žen - manažerek nabízí film Podnikavá dívka (v origin. Working Girl). Třicetiletá Tess je sice sekretářkou, má však skvělou schopnost všímat si rozličných informací. A nejen to - na jejich základě přijde s nápadem, který by firmu postavil na nohy. Ovšem příliš důvěřuje své nadřízené, která si tento nápad hodlá nenápadně přivlastnit. Tess na její záměr přijde a v době její nepřítomnosti způsobené nemocí sama připraví obchodní akci. A najednou se projeví jako energická a schopná manažerka.

Film Podnikavá dívka není jenom o tom, že náhoda přeje připraveným. Příběh konfrontuje dva typy žen - manažerek. Nadřízená v podání Sigourney Weaver je perfektně oblékaná a elegantní, sebevědomá, výkonná, světaznalá, náročná, sobecká, ambiciózní. Třeskutá kombinace. Ve své cestě za úspěchem v kariéře i osobním životě chce jen to nejlepší a je zvyklá jednat bez morálních zábran.

Její sekretářka Tess, kterou hraje Melanie Griffith, je mile spontánní, mile zaoblená. Svou práci takříkajíc „žere“. I ona se

Nahrávám...
Nahrávám...