dnes je 5.8.2021

Input:

Nepřijmutí dítěte zaměstnankyně do školky

12.7.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer

10.369
Nepřijmutí dítěte zaměstnankyně do školky

JUDr. Eva Dandová

Dotaz

Musíme jako zaměstnavatel souhlasit s žádostí o neplacené volno od zaměstnankyně, která po ukončení rodičovské dovolené nemá možnost umístit své dítě do školy? V případě, že můžeme žádost odmítnout, co máme vykazovat do docházky zaměstnance - neomluvenou absenci?

Právní předpisy

Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů

  • § 191 ZP

  • § 199 odst. 1 ZP

Nařízení

Nahrávám...
Nahrávám...