dnes je 28.3.2024

Input:

Pracovní posudek

22.11.2018, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 4 minuty

3.4.30
Pracovní posudek

JUDr. Věra Bognárová

Vzor

Pracovní posudek

.............................(uvést jméno a příjmení zaměstnance) pracoval(a) u/v.............. (uvést název a sídlo zaměstnavatele) v pracovním poměru od ............. (uvést datum) do ............... (uvést datum), kdy jeho (její) pracovní poměr skončil ........... (uvést jakým způsobem – např. dohodou podle § 49 zákoníku práce, výpovědí ze strany zaměstnance podle § 50 odst. 3 zákoníku práce, výpovědí ze strany zaměstnavatele z důvodu organizačních změn podle § 52 písm. c) zákoníku práce, okamžitým zrušením pracovního poměru ze strany zaměstnavatele podle § 55 odst. 1 písm. b) zákoníku práce apod.).

Pan/paní .............. (uvést jméno a příjmení zaměstnance) vykonával(a) tyto práce (funkce)........................ (uvést jaké druhy prací, popřípadě jaké funkce zaměstnanec od vzniku pracovního poměru do jeho skončení u zaměstnavatele vykonával - výčet bude záviset na tom, zda zaměstnanec po celou dobu trvání pracovního poměru vykonával stále stejnou práci (jeden druh práce, jednu funkci – např. sekretářka) nebo zda vystřídal několik druhů práce či několik funkcí – např. od mistra, přes vedoucího provozu po náměstka ředitele.

Svou práci vykonával(a)...........................(uvést hodnocení – např. pečlivě, svědomitě, ochotně). Kladně byla hodnocena především jeho (její) ..................(např. iniciativa, cílevědomost, schopnost spolupráce, schopnost týmové práce, snaha neustále si prohlubovat své znalosti - při zaměstnání absolvoval kursy, školení, vysokou školu). Patřil(a) k ...........(např. nejlepším, průměrným) zaměstnancům. Nedostatkem byla/bylo/byly ................................... např. neschopnost plnit zadané úkoly samostatně, malá iniciativa, neustálé odmítání plnit příkazy nadřízených zaměstnanců, slovní i fyzické napadání spoluzaměstnanců a nadřízených, časté pozdní příchody, neomluvené absence).

Posudek se vydává na žádost zaměstnance.

V ...................dne......

....................................

razítko zaměstnavatele a podpis

statutárního orgánu zaměstnavatele

Právní úprava:

Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, v platném znění

  • § 314 ZP

  • § 315 ZP

Komentář:

Pracovním posudkem jsou veškeré písemnosti týkající se hodnocení práce zaměstnance, jeho kvalifikace, schopností a dalších skutečností, které mají vztah k výkonu práce. Pracovní posudek nevyjadřuje subjektivní hodnotící názor zaměstnavatele, ale musí se omezit na konkrétní pracovní hodnocení činnosti zaměstnance u zaměstnavatele. Posudek obsahuje jak určité skutečnosti (například jakou práci nebo funkci zaměstnanec vykonával), tak hodnocení jeho práce, popřípadě vlastností zaměstnance, které na hodnocení práce mají vliv (např. ochota, iniciativa, pečlivost, svědomitost, pomoc méně zkušeným zaměstnancům, příjemné vystupování apod., nebo naopak neochota, nevyvíjení vlastní iniciativy, nedbalost při plnění zadaných úkolů apod.) V posudku však nelze uvádět hodnocení zaměstnance, např. jeho vlastností, pokud nesouvisejí s jeho prací (nemají na jeho práci vliv). Nelze např. v pracovním posudku uvádět, že chování zaměstnance je agresivní a že má sklony k alkoholismu,

Nahrávám...
Nahrávám...