dnes je 19.4.2024

Input:

Proč manažeři chybují

1.7.2006, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 2 minuty

Občas neškodí nakouknout přes plot k sousedům. Proto se v této nové rubrice podíváme do zahraničí. A co se dozvíme dnes? Třeba že i tam se občas chybuje.

Podle nedávno uveřejněného článku v americkém časopise Fortune 40 % nových manažerů selhává během 18 měsíců pro nástupu do manažerské funkce. Když se pátralo po příčinách, zjistilo se, že 82 % případů manažerského selhání je zaviněno neschopností navázat dobré vztahy neboli nedostatečnou úrovní emoční inteligence. Bylo zjištěno, že lidé s vysokou úrovní EQ jsou úspěšnější v dosahování pozitivních výsledků. Následující příklady ukazují, jak emoční inteligence může pozitivně nebo negativně ovlivnit osudy člověka a organizaci, pro kterou pracuje.

Debra Benton po absolvování vysokoškolského studia věřila, že když bude velmi snažit, bude schopná dosáhnout svých kariérových cílů. Vypracovala si seznam svých cílů a začala tvrdě pracovat ve firmě, kam po studiích nastoupila. Bohužel po dvou letech dostala výpověď. S odstupem času o tom sama říká: „Byla jsem tím ohromena, protože na studiích jsme neměli žádné kurzy o tom, jak jednat s lidmi a jak se stát týmovým hráčem. Nedostatek znalostí tohoto druhu mě stálo místo. Myslela jsem si, že rozhodující je produkovat výsledky. Až později jsem pochopila, že klíčovým faktorem odlišujícím vysoce úspěšné jedince od ostatních je vysoká úroveň emoční inteligence, empatie a schopnost pracovat v týmovém prostředí.“

Americké vojenské orgány se začaly zajímat o emoční inteligenci po tom, co byl teroristickou skupinou unesen brigádní generál James Dozier. Dozier vzpomíná, že byl pořádně vyděšen, když viděl své únosce mávat zbraněmi, křičet a chovat se iracionálně. Po nějakém čase svého věznění si Dozier vzpomněl na informace z kurzu vedení lidí o emocích, které jsou nakažlivé, a o

Nahrávám...
Nahrávám...