dnes je 21.10.2020

Input:

Sjednávání pravidelného pracoviště pro účely poskytování cestovních náhrad

22.9.2020, , Zdroj: Verlag Dashöfer

10.296
Sjednávání pravidelného pracoviště pro účely poskytování cestovních náhrad

Ing. Karel Janoušek

Dotaz č. 1

Musí být v pracovní smlouvě uvedeno pravidelné pracoviště nebo stačí, aby takové místo bylo uvedeno ve vnitřní směrnici o cestovních náhradách? V pracovní smlouvě je např. uvedeno místo výkonu práce město Plzeň a ve směrnici o cestovních náhradách je uvedeno, že pravidelným pracovištěm pro účely cestovních náhrad je sídlo firmy.

Právní předpisy

Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů

  • § 34a ZP

Odpověď

Pravidelné pracoviště může zaměstnavatel se zaměstnancem sjednat pouze v pracovní smlouvě. Místo, které je pro účely cestovních náhrad pravidelným pracovištěm, nemůže zaměstnavatel nařídit, tj., ani stanovit ve vnitřním předpise. Vnitřní