dnes je 22.7.2019
Input:

Ukončení pracovního poměru s těhotnou zaměstnankyní

9.4.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

10.169
Ukončení pracovního poměru s těhotnou zaměstnankyní

JUDr. František Muška

Dotaz

Může zaměstnavatel rozvázat pracovní poměr s ženou, která při nástupu (pracuje 2 měsíce a je po jednoměsíční zkušební lhůtě) neoznámila, že je těhotná? Pracuje jako projektantka, která zaměřuje lokality i ve výškách (prošla i školením pro práce ve výškách)?

Právní předpisy

Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, v platném znění

  • § 316 odst. 4 písm. a) ZP