dnes je 22.7.2019
Input:

Zjišťování informací o těhotenství uchazečky o zaměstnání

9.4.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

10.170
Zjišťování informací o těhotenství uchazečky o zaměstnání

JUDr. František Muška

Dotaz

Má nová zaměstnankyně povinnost oznámit při nástupu, že je těhotná? Může firma požadovat tuto informaci?

Právní předpisy

Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, v platném znění

  • § 30 odst. 2 ZP

  • § 103 odst. 1 písm. a) ZP

  • § 316 odst. 4 písm. a) ZP

Zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, v platném znění

  • § 4 písm. a) ZOOÚ

Odpověď

Zákoník